Kadra

Karolina Dziermańska

wychowawczyni grupy złotej

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne oraz oligofrenopedagogika.

Trudności rozbraja urokiem osobistym. Młodzieńczy luz łączy z darem pedagogicznym. Typowa „an open-minded person”.

Ewa Bursa

pomoc wychowawczyni grupy złotej

Studiuje na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Certyfikowany terapeuta ręki I i II stopnia, trener metody Sensoplastyka®.

Wspaniały przykład udanej wolty od bezpieczeństwa narodowego do wychowania przedszkolnego. Śpiąca królewna edukacji – uśpiony talent pedagogiczny obudził w niej własny młodszy brat. Gwidon Diament w spódnicy.

Agnieszka Węgrzyńska

wychowawczyni grupy miedzianej

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku pedagogika specjalność edukacja informatyczna i medialna oraz studiów podyplomowych na kierunku wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne. Trener metody Sensoplastyka®, uczestniczka szkoleń KLANZA, w tym metody aktywnego słuchania Batii Straus.

Niesamowicie zaangażowana, trudno ją zaskoczyć, bo wszystko ma zaplanowane na długo wcześniej, przejęta swoją pracą do granic… wszelkich.

Dagmara Wróblewska

pomoc wychowawczyni grupy miedzianej

Ukończyła z wyróżnieniem kurs animatora zabaw dla dzieci oraz szkolenie podstawowe z metody Sensoplastyka®.

Rysuje równie pięknie, jak „przezywa” swoich podopiecznych – bo kto by nie chciał być Toblisiem?

Kamila Swacha

wychowawczyni grupy srebrnej

Absolwentka studiów edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, studiów podyplomowych na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz studiów podyplomowych z integracji sensorycznej.

Jej indiańskie imię brzmiałoby „Lejąca oliwę na wzburzone fale”. Całość swojej bogatej osobowości ujawnia dopiero przed dziećmi. Kompetentna, mądra, pozbawiona umiejętności denerwowania się. Na wszystko ma czas, ale jego większość i tak poświęca dzieciom. 

Aneta Zjawiona

pomoc wychowawczyni grupy srebrnej

Absolwentka studiów na kierunku pedagogika resocjalizacyjna. Trener metody Sensoplastyka®.

Uczestniczka wielu warsztatów klanzowych. Miłośniczka rowerowych wypraw i górskich szlaków (najlepiej w połączeniu). Romantyczna dusza. Fanka Michaela Boltona. Kochająca żona i spełniona mama Kuby i Majki.

Kamila Świderska

wychowawczyni i nauczyciel wspomagający w grupie srebrnej

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, studiów podyplomowych na kierunku oligofrenopedagogika oraz studiów podyplomowych na kierunku wychowanie przedszkolne; ukończyła szkolenia z kinezjologii edukacyjnej i terapii ręki.

Jowita Osiadacz

wychowawczyni grupy niebieskiej

Absolwentka pedagogiki opiekuńczej z resocjalizacją oraz studiów podyplomowych na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna.

Zawołanie poety Młynarskiego „róbmy swoje”, to o niej, ale tylko połowicznie, bo dalej powinno brzmieć „najlepiej, jak potrafimy”. Dzierga, robi odlewy, zdziera szpilki na długich spacerach, haftuje Richelieu, produkuje pomoce dydaktyczne na kilogramy, zimą nosi glany. Najlepiej zasypia przy książeczkach dla dzieci.

Ewa Bednarz

pedagog, pomoc wychowawczyni grupy niebieskiej

Absolwentka pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej na AHE w Łodzi, ukończyła cykl szkoleń z zakresu socjoterapii dzieci i młodzieży organizowanych przez Krakowskie Centrum Psychodynamiczne, wieloletni wychowawca w Centrum Integracji Środowiskowej.

Moc stwórcza jest z nią! Daje przedmiotom drugie – piękniejsze życie, zgodnie ze słowami piosenki Marcina Wolskiego „przerabia szare na złote”. Jej atrybuty, to wiertarka, pistolet z klejem i nienaganny look. Oddana dzieciom i swojej pasji w takiej właśnie kolejności.  

Paulina Stolarska

wychowawczyni grupy białej/terapeutycznej

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku wychowanie fizyczne i studiów podyplomowych na kierunku oligofrenopedagogika, instruktor aerobiku i certyfikowany instruktor zajęć ceramicznych, wieloletni terapeuta zajęciowy w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Ukończyła szkolenie „Model wykorzystywania AAC w praktyce edukacyjnej szkół oraz rodzin dzieci ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi” prowadzone przez dr Magdalenę Grycman.

Tytan pracy, uważna i skupiona na procesie i na dziecku. Rodzinnie obciążona koniecznością i umiejętnością robienia więcej i inaczej. Chyba to udźwigniemy…

Katarzyna Szmurło

pomoc wychowawczyni grupy białej/terapeutycznej

Absolwentka studiów na kierunku pedagogika opiekuńcza i resocjalizacyjna. Ukończyła szkolenie „Model wykorzystywania AAC w praktyce edukacyjnej szkół oraz rodzin dzieci ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi” prowadzone przez dr Magdalenę Grycman.

Miłośniczka prac i zajęć precyzyjnych, pokładów cierpliwości można jej zazdrościć. Ma wiele atutów, a wszystkie skrzętnie wykorzystuje w pracy z dziećmi, nie pomija żadnego.

Agnieszka Wietecka-Sobolewska

neurologopeda, koordynator ds. terapii

Absolwentka filologii polskiej, neurologopeda kliniczny.

neurologopedia-kliniczna.pl


Anna Ciuła

logopeda

Absolwentka studiów na kierunku edukacja osób niepełnosprawnych i logopedia oraz wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, absolwentka studiów podyplomowych na kierunku wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne. Ukończyła wiele szkoleń tematycznych, m.in. terapia ręki, metoda inteligencji wielorakich, metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania, Model wykorzystywania AAC w praktyce edukacyjnej szkół oraz rodzin dzieci ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi prowadzone przez dr Magdalenę Grycman, program rozwoju komunikacji Makaton, ORM opóźniony rozwój mowy, rola funkcji pokarmowych dla rozwoju mowy i inne.

Joanna Rzepkowska

logopeda, surdologopeda

Absolwentka

Daria Putkiewicz

terapeuta integracji sensorycznej

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku wychowanie fizyczne, studiów podyplomowych na kierunku korekcja wad postawy z elementami rehabilitacji. Certyfikowany terapeuta Integracji sensorycznej, terapii neurotaktylnej MNRI® oraz integracji odruchów dynamicznych i posturalnych. Ukończyła kurs manulanego drenażu limfatycznego i kompleksowej terapii przeciwobrzękowej oraz kurs ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.

Przemysław Sobolewski

fizjoterapeuta

Absolwent fizjoterapii na PUM w Szczecinie.

Marta Bogumił – Felbur

psycholog

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku psychologia na UAM w Poznaniu, aktualnie w trakcie specjalizacji z Psychoterapii dzieci i młodzieży na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Ukończyła szkolenie z treningu umiejętności społecznych TUS oraz Terapii Zastępowania Agresji. Psycholog uprawniony do badań  bateria testów Stanford Binet 5.

Paulina Wojtyś

instruktor terapii w wodzie metodą Halliwick i Watsu

Instruktor pływania, studiuje pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną.

Sylwia Barłowska

instruktor terapii w wodzie metodą Halliwick, terapeuta ręki

Magister wychowania fizycznego, instruktor pływania.

Urszula Raczek

nauczycielka języka angielskiego

Absolwentka


Agnieszka Grabowska

nauczycielka języka niemieckiego

Absolwentka filologii germańskiej (w tym roczny pobyt na stypendium na Uniwersytecie w Lipsku oraz przygotowanie zawodowe nauczycieli), właścicielka Centrum Języka Niemieckiego „COGITO”, prowadzi zajęcia z przedszkolakami, uczniami szkół podstawowych i liceów oraz z dorosłymi.

 

Sławomir Bieguński

instruktor nauki pływania

Absolwent

Bartosz Warachowski

instruktor zajęć sportowych

Absolwent

Aneta Buze

nauczycielka rytmiki

Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, prowadzi dziecięce i młodzieżowe zespoły wokalne.

Anna Mospinek

nauczycielka rytmiki

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego, Solistka Zespołu Pieśni i Tańca SZCZECINIANIE, laureatka srebrnej odznaki Gryfa Pomorskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury.

 Bartosz Pułka

instruktor gry w szachy

Wiceprezes Szczecińskiego Klubu Szachowego „Gryf”


Alicja Betka

zastępca dyrektora ds. pedagogicznych

Absolwentka pedagogiki i socjologii na Uniwersytecie Warszawskim, studiów podyplomowych z organizacji i zarządzania oświatą oraz studiów podyplomowych na kierunku wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne, długoletni pracownik Instytutu Kształcenia i Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie, wykładowca pedagogiki na Akademii Muzycznej w Poznaniu –  filia w Szczecinie (aktualnie Akademia Sztuki), radna I i II kadencji Rady Miasta Szczecin, laureatka srebrnej odznaki honorowej Gryfa Pomorskiego za całokształt działań na rzecz kultury województwa zachodniopomorskiego, wieloletnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie Dąbiu.


Joanna Ogórska

zastępca dyrektora

A


Magdalena Sadurska

pracownik kadrowo-administracyjny

Absolwentka Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Szczecinie, studiów podyplomowych na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy oraz kadry i płace.


Mirosława Kornak

pracownik obsługi przedszkola – jednym słowem, osoba niezastąpiona

 

 

Monika Solska

pracownik obsługi przedszkola – jednym słowem, osoba niezastąpiona